O firmie

Patrzymy szerzej

Firma TAXUS  jest przedsiębiorstwem działającym na rynku budowy dróg i kształtowania krajobrazu od 18 lat. Siedziba naszej firmy znajduje się w Poznaniu,  ale nasze realizacje znajdują się  w całej Polsce.

Wykonujemy prace, począwszy od profesjonalnych projektów, poprzez makro i mikro niwelację, po kompleksowe nasadzenia oraz czynności pielęgnacyjne.

Naszą ofertę kierujemy głównie do urzędów, biur projektowych, firm budowlanych i drogowych zajmujących się szeroko pojętą obsługą inwestycji.

Nasza firma sprawdziła się jako lojalny partner w tego rodzaju przedsięwzięciach. Współpracujemy z wielkimi firmami z branży budowlanej i drogowej.

Realizujemy duże przedsięwzięcia, a nasi inwestorzy mogą liczyć na profesjonalne wykonanie robót, zarówno w dziedzinie bezpośrednich prac przy budowie dróg, placów jak i przy projektowaniu oraz optymalizacji rozwiązań komunikacyjnych.

Historia

1995 -początek, zajmujemy się tylko projektowaniem i zakładaniem małych ogrodów przydomowych.

Stała, profesjonalna konserwacja tej zieleni zaowocowała dalszymi, poważniejszymi zleceniami. Zaczęliśmy poszerzać swoją ofertę o takie prace jak instalowanie systemów automatycznego nawadniania terenów zielonych, prace brukarskie i kamieniarskie, budowa dróg, specjalistyczne prace związane z pielęgnacją drzew, rekultywacje terenów po przemysłowych.

2000-2003- pierwsze poważniejsze zlecenia zagospodarowanie terenów wokół hipermarketów Auchan w Płocku, Bydgoszczy i Wrocławiu.

2005- zlecenia związane z założeniem zieleni przy budowanych autostradach i drogach szybkiego ruchu oraz wokół stacji paliw dla wielu koncernów

2009-  zatrudniamy doświadczonych architektów, pracownia projektowa wykonuje zlecenia własne spółki oraz zamówienia podmiotów zewnętrznych

2010- zajmujemy się budową ekranów akustycznych,wykonujemy prace ziemne, palowanie, głębokie fundamentowanie

2011 -działalność została rozszerzona o realizacje  prac fundamentowych i żelbetowych w deskowaniach systemowych dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego (hale produkcyjne, hale magazynowe)

2013- zmieniamy formę prawną działania firmy, od listopada działamy jako  PHU TAXUS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

2014- realizujemy głównie jako podwykonawcy u dużych inwestorów roboty brukarskie i zieleniarskie, zagospodarowanie wokół projektów developerskich

Aktualne projekty

2014 sierpień -Poznań, ( NDI),  River Park ulica Piastowska, roboty brukarskie

2014 lipiec- Słupsk, (BUDIMEX), droga krajowa nr21,  roboty brukarskie

2014 lipiec- Suchy Las, (STB Budownictwo), LIDL, roboty brukarskie i zieleń

2014 kwiecień-Rawicz, (BUDIMEX) droga S5, roboty drogowe

2014 marzec- Poznań, (WARBUD) PPTP etap 2, roboty brukarskie