Nasza oferta

Ekrany Akustyczne

Hałas. Jednym z celów naszej firmy jest dbałość o otaczające nas środowisko, a przede wszystkim przeciwdziałanie uciążliwym hałasom i wibracjom. Wykorzystujemy w tym celu ekrany akustyczne. Ekrany akustyczne – dodatkowo są obsadzane roślinnością. Zadaniem nasadzeń jest podniesienie walorów estetycznych przegrody, zharmonizowanie jej z otoczeniem i  podwyższenie skuteczności działania ekranu.

Stały rozwój infrastruktury komunikacyjnej, powstawanie nowych traktów drogowych i kolejowych to nieodzowny element warunkujący prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnego państwa. Integracja naszego Kraju z Unią Europejską wymusza nowe standardy a co za tym idzie intensywny wzrost inwestycji w dziedzinie budownictwa komunikacyjnego. Autostrady, drogi ekspresowe, obwodnice miast, sieci dróg i ulic oraz linii kolejowych gwarantują szybszy rozwój ekonomiczny kraju a także wyższy poziom życia jego mieszkańców. Jednakże wraz ze wzrostem natężenia ruchu drogowego, a także wszelkiej produkcji wzmaga się również zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jednym z najgroźniejszych czynników mających wpływ na degradację środowiska naturalnego są hałas i wibracje.

Wieloletnie doświadczenie założycieli Spółki  w branżach ochrony środowiska oraz budownictwa drogowego i kolejowego przekłada się dzisiaj na rozwój naszej firmy w oparciu o wdrażanie nowych technologii, do oferty kompleksowego wykonania barier dźwiękochłonnych. Zajmujemy się projektowaniem i montażem ekranów akustycznych dla potrzeb drogownictwa, infrastruktury kolejowej i przemysłu. Dbamy o to by nasze ekrany były skuteczne, estetyczne i trwałe. Dlatego do ich budowy używamy najwyższej klasy materiałów, dostosowujemy ich rodzaj i formę architektoniczną do istniejącego otoczenia. Stosowanie izolacji w postaci ścian akustycznych skutecznie zmniejsza negatywne oddziaływanie szkodliwego hałasu na środowisko naturalne.

 

Wykonujemy następujące rodzaje ekranów akustycznych:

  • ekrany pochłaniające dźwięki – absorbują hałas, ograniczając przedostawanie się dźwięków przez przeszkodę;
  • ekrany rozpraszające dźwięki ;
  • ekrany odbijające dźwięki , czyli nie dopuszczające do przejścia fali dźwiękowej przez przegrodę poprzez skierowanie jej z powrotem w kierunku, z którego nadeszła
  •  kombinacje w/w typów

Ostatnio naszą ofertę wzbogaciliśmy o usługi w zakresie montażu ekranów akustycznych typu „zielona ściana”. Stalowa krata umieszczona na zewnątrz paneli umożliwia wspinanie się pnączy, co zdecydowanie poprawia estetykę otoczenia, tworząc efekt Zielonej Ściany, oraz dodatkową izolację dźwiękochłonną.

 

Materiały stosowane przez nas do budowy ekranów akustycznych posiadają polskie / europejskie dopuszczenia do stosowania w postaci Aprobat Technicznych IBDiM oraz ITB.